۲۵ آهنگ کلاسیک برجسته و مهم

 بیست و پنج اثر از بهترین آثار کلاسیک تاریخ موسیقی کلاسیک. بی شک نه تنها موسیقی کلاسیک بلکه تمامی موسیقی ها به این آثار و از این نوع آثار مدیون هستند.  آثاری که دید انسان نسبت به موسیقی را تغییر دادند، آثاری که آن چیزی که ما امروزه به عنوان موسیقی می شناسیم را هویت بخشیدند. آثاری که شاید اگر آیندگان تنها نمونه ای از زیبایی های احساسمان را از ما طلب کنند، بزرگترین مدافعان ما خواهند بود… بهترین آهنگها: مگر می توان گفت قطعه ی رقص مجار برامس، از قطعه ی آرایشگر شهر سیویل روسینی زیبا تر است؟ مگر می توان گفت سونات مهتاب بتهوون از قطعه ی بهار،  از چهار فصل ویوالدی با احساس تر است؟

دانلود آلبوم با لینک مستقیم در ادامه مطلب:

دانلود آلبوم “۲۵ Greatest Classical Music Works” با لینک مستقیم

دانلود کلی آلبوم Twenty five Greatest Classical Works با لینک کمکی مدیافایر

پسوورد فایل زیپ مدیافایر: bikalammusic.blogfa.com

مسلما هیچ کس، چه کسی که موسیقی  را می شناسد و چه کسی که نمی شناسد، نیست که با شنیدن قطعه ی دانوب آبی از  اشتراوس به  موسیقی افتخار نکند. موسیقی کلاسیک به موسیقی هنری در اروپا گفته می شود. شروع این موسیقی را از سده های میانه در حدود پانصد سال پس از میلاد می دانند. موسیقی کلاسیک را از نظر سبک و تحول تاریخی آن به چند دوره کوچک‌تر تقسیم کرده‌اند:

۱: موسیقی سده های میانه: این دوره با سقوط امپراتوری روم شروع و تا رنسانس در اروپا ادامه می‌یابد. این دوره، دوره ی شروع و آغازین گام‌های موسیقی کلاسیک است.

۲:موسیقی رنسانس: در این دوره که شامل سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ میلادی می‌شود. موسیقی کلاسیک به طور عمده در ایتالیا شکل گرفته‌است و بیشتر قطعات آثار آوازی هستند.

۳:موسیقی باروک: این دوره از سال ۱۶۰۰ میلادی شروع وتا حدود ۱۷۶۰ میلادی ادامه می‌یابد. لغت باروک در عالم هنر(نه فقط موسیقی) معادل استادانه زینت دادن و یا ماهرانه درست کردن به کار می‌رود که از مشخصات بارز هنر این سالها بوده‌است.موسیقی این دوره همانند سایر هنرهای هم عصر خود بیانگر اشرافیت و قدرت حکومتهای اروپایی بوده‌است. نیاز کلیسا برای جذابتر کردن نیایش نیز در گسترش این سبک تاثیر بسیاری داشته‌است.یکپارچگی در حالت موسیقی از ویژگی‌های موسیقی این دوره‌است. ار معروفترین موسیقی دانان این سبک می توان باخ و ویوالدی را نام برد.

۴: دوره کلاسیک: دوره کلاسیک سالهای ۱۷۳۰ تا ۱۸۲۰ میلادی را شامل می‌شود.قرن هجدهم مصادف بود با جریان روشنی فکر، یا آزادی اندیشه از بند خرافات، که در آن طغیانی علیه متافیزیک و به نفع احساسات معمولی و روانشناسی تجربی و عملی، علیه آیین و مراسم تشریفاتی اشرافی و به نفع زندگی طبیعی و ساده، علیه خودکامگی و به نفع آزادی فردی، علیه امتیازات و حق ویژه و به نفع حقوق مساوی مردم و تعلیم و تربیت همگانی.در این دوره برای اولین بار در موسیقی این فکر ظهور کرد که موسیقی در حقیقت همانند دیگر هنرها مقصود و هدفی ندارد، بلکه صرفاً به خاطر خودش وجود دارد، یعنی موسیقی به خاطر خود هنر موسیقی. پس از دوره کلاسیک با هنر موسیقی بر پایه ایده «هنر به خاطر هنر» برخورده می‌شد.هنر در این دوران بیشتر متوجه سادگی است تا تزئینات ماهرانه دوران باروک، ولی در زمینه موسیقی این رویکرد به عکس اتفاق می‌افتد. بر خلاف دورهٔ باروک در دوران کلاسیک حالت‌های مختلف و متضادی در ارائه احساس در موسیقی وجود دارد. بافت موسیقی کلاسیک نیز بیشتر هموفونیک است تا پلی فنیک.از هنرمندان این دوره می توان از هایدن،موتزارت و بتهوون نام برد.

۵: دوره رمانتیک: سبک رمانتیک سالهای ۱۸۲۰ تا ۱۹۱۰ را شامل می‌شود.دراین دوره، احساسات نقش بسزایی در موسیقی پیدا می‌کند. موسیقی در این دوره بصورت ابزاری در دست آهنگساز مطرح کردن احساسات شخصی اوست.

۶:موسیقی قرن بیستم: این دوره را دوره مدرنیسم یا نوگرایی موسیقی کلاسیک می‌دانند.آهنگسازان این دوره هرچه بیشتر سعی کردند تا کارهای خودشون را از سبکهای گذشته متمایز و از باورها و قانونهای گذشته عبور کنند.

۷: موسیقی کلاسیک معاصر: موسیقی کلاسیک معاصر از سال ۱۹۷۰ میلادی آغاز شده‌است و تاکنون ادامه دارد.آهنگسازان معاصر کلاسیک بیشتر به ساختن موسیقی مینیمال و آوانگارد روی آورده‌اند.

۱۱ نظر

 1. سلام با عرض تشکر از مدیر و دست اندرکاران این سایت وزین و مفید خواستم عرض کنم کاش برای مجموعه ۲۵ قطعه کلاسیک که خیلی هم با ارزش است در یک فایل تکس مشخصات هرقطعه را به ترتیب شماره اضافه می کردید مجددا از زحمات بیدریغ شما متشکرم

 2. salam mishe seryhaye dge ENIGMATIC HITS ro ham bezarin ? mamnun

 3. سلام سایتت خیلی خوبه ولی تورو خدا تو مدیا فایر آپ نکن دانلودش مشکل داره برو سراغ یه آپلود سنتر دیگه. باور کن خیلی وقته نمی تونم چیزی از اینجا دانلود کنم. به هرحال مرسی
  راستی اگه می شه از سکرت گاردن هم آلبوم بذار
  —————————————————————————
  دوست عزیز، سایت مدیا فایر در حال حاضر بهترین و پرسرعت ترین سرور برای آپلود و به تبع اون دانلود است.

 4. میشه تو همین پست اینو اضافه کنید که هر کدوم از این قطعات اسمشون چیه و کار کیه؟ چون خودشون رو که دانلود کردم اطلاعاتی نداشتن.
  با تشکر فراوان

 5. سلام دوست من
  وبلاگتون جالبه
  موافقین تبادل لینک کنیم؟

 6. سلام با تشکر از وبلاگ خوبتون.لطفا مشخصات هر آهنگ رو بنویسید.سپاسگزارم

 7. حداقل No.23 اون خیلی مهمه واسم
  ممنون میشم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد